Woonwagen- en standplaatsenbeleid
De komende jaren wordt het aantal woonwagenstandplaatsen in fasen uitgebreid. Dit geldt onder andere voor de woonwagenlocaties in Ohé en Laak, Brachterbeek, Thorn en Linne. De gemeenteraad heeft hiervoor in 2021 ingestemd met het plan van aanpak Woonwagen- en standplaatsenbeleid.
Onderzoek naar de behoefte
De aanleiding is het onderzoek dat Provincie Limburg in 2020 heeft uitgevoerd om aanvullende behoeften aan woonwagenstandplaatsen in beeld te krijgen. Op basis van die uitkomsten hebben wij een verdiepend onderzoek uitgevoerd. Hiervoor is de gemeente met de huidige bewoners, inwonende personen en belangstellenden van 16 jaar en ouder in gesprek gegaan. Zo is de behoefte aan woonwagenstandplaatsen per woonwagenlocatie en -familie concreet geworden.
Nadat de standplaats gerealiseerd is, is het aan de eigenaar of aan de woningcorporatie om te zorgen voor een woonunit op die standplaats.
Stand van zaken per kern
Thorn
Op de woonwagenlocatie aan de Meers in Thorn wil de gemeente zes nieuwe woonwagenstandplaatsen realiseren. Meer informatie over uitbreiding woonwagenlocatie Thorn volgt.
Ohé en laak
De woonwagenlocatie wordt uitgebreid met één woonwagen. Deze wordt geplaatst op het terrein waar nu nog de loods staat. Het bestemmingsplan hiervoor is in 2024 vastgesteld. Het is vervolgens aan Wonen Limburg om hier een woonwagen te plaatsen.
Linne
De woonwagenlocatie wordt uitgebreid met twee standplaatsen. Dit worden koopplaatsen; de toekomstige bewoners zullen deze standplaatsen zelf realiseren. De vergunning hiervoor is op 30 april 2026 verleend.